הפקת יום כיף לעובדים

גיבוש צוות עובדים הוא אחד הדברים החשובים ביותר לכל חברה וארגון. מרקם היחסים בין האנשים הוא מהותי ביותר להתקדמות העסק, תפוקתו וההצלחה הכללית שלו, כאשר מלבד זאת, הדבר חשוב מאוד ברמה האנושית הבסיסית. על מנת  לשמור על העובדים המסורים מרוצים ובמצב רוח טוב, כדאי לפנק אותם בכל כמה זמן במותרות כאלה ואחרות. אם כך, האם מתנות בפסח ובראש השנה יספיקו? כנראה שלא. עובדים טובים רוצים להרגיש ראויים ואהובים, ואחת הדרכים המומלצות להראות להם שהם אכן כאלה, היא דרך הפקת יום כיף לעובדים שיישבור את השגרה ויחבר בין כולם.

כולנו יודעים כי ימי גיבוש וכיף לעובדים תפסו תאוצה יותר ויותר, כאשר בעולם התעסוקה מודעים לרווח וההצלחה שהם מניבים בטווח הקצר והארוך. על מנת לארגן אירוע נחמד וחשוב כזה, יש צורך בארגון ובמספר צעדים בסיסיים שצריך לעשות – עליכם להכיר טוב את קהל היעד,  להתאים לו פעילויות נכונות, לתאם בין נותני השירות, לחפש מקום שיכיל את כולם ופרטים נוספים שמאוד לא כדאי לפספס אותם. לקראת האירוע הקרב שאתם מתכננים להפיק, הנה כל מה שעליכם לדעת ולעשות לארגון מוצלח של יום כיף וגיבוש לעובדים שלכם, שיעשה להם הרבה טוב על הלב, יכניס בהם אנרגיות ויזכיר להם כי מקום העבודה בו הם נמצאים מכיר בעבודה הקשה והחשובה שלהם, ויודע איך להחזיר בצורה נרחבת.

 הכירו את העובדים שלכם

לפני שאתם מתחילים להכנס לפרטים, חשוב להכיר את צוות העובדים שלכם באופן כללי, לדעת מול מי אתם עומדים וממה האנשים ייהנו יותר. אמנם בחברות מסוימות עשויות להיות אוכלוסיות מגוונות יותר ופחות, אך חשוב לנסות ולהתאים יום כיף וגיבוש לעובדים שידבר בצורה כלשהי לכל אחד ואחד. כמובן שלא תוכלו לערוך שיחת אחד על אחד עם כל עובד ולהכיר אותו לעומק, אך ניתן לחלק שאלונים בנוגע לפעילות הבא ולראות מה הרוב יעדיפו, להסתמך על חוויות עבר או להתבסס על מקרים מקבילים. כפי שציינו, גיבוש צוות עובדים הוא דבר מהותי וקריטי בעתיד העסק שלכם, ומאוד חשוב לא ליפול על הדברים הקטנים הללו, שישאירו את העובדים מתוסכלים מפעילויות לא מתאימות ולא מהנות.

img_6974

הקפידו על תאריכים נכונים

ברגע שהחלטתם על הפקת יום כיף לעובדים שלכם, שימו לב כי אתם קובעים שהוא ייערך בזמנים שיתאימו גם לעסק וגם לעובדים עצמם. לדוגמא, עדיף שלא לקבוע בימים שקרובים לחגים או לאירועים גדולים אחרים, כאשר העובדים יגיעו סחוטים ואפילו עם חוסר חשק. לעומת זאת, אם אתם יודעים שהסתיימה תקופה קשה ואינטנסיבית בעסק וכולם צריכים קצת זמן מנוחה ואוויר לנשימה, זו תהיה נקודה מצוינת להפתיע עם יום כיף וגיבוש לעובדים שיחזיר לכולם את החיוך לפנים ויראה להם כי מעריכים את העבודה הקשה שהם עושים. נוסף על כך, שימו לב שהסמיכות של ימי הכיף שתארגנו לא תהיה עמוסה מידי – לא כדאי לארגן בחודש אחד שלושה אירועים, ובמשך שנה שלמה לאחר מכן להפסיק לגמרי.

בחרו רעיון כיפי ומגניב

הגענו לעיקר בהפקת יום כיף לעובדים שלכם וכנראה שההחלטה הבעייתית ביותר – מה תעשו באירוע למען גיבוש צוות העובדים? למזלכם, ההיצע גדול, המגוון רחב ועליכם פשוט לבחור מה שלדעתכם יהיה הרעיון הטוב ביותר, ואכן יתאים לעובדים שלכם, על סמך מה שהזכרנו קודם. אז על אילו רעיונות אנחנו מדברים?

img_6986

רעיון נהדר ליום כיף וגיבוש לעובדים הוא בחירה מהאחת הסדנאות המגבשות והחווייתיות שמוצעות במיוחד לימים מהסוג הזה. אחת מהמומלצות ביניהן היא סדנת אלכוהול וקוקטיילים, שתהווה ערב נהדר ומהנה. סדנה זו כוללת הפעלות מיוחדות כמו משחקי שתיה מצחיקים, חידוני אלכוהול עם פרסים מפתיעים, הרצאות בנושא אלכוהול, עבודה משותפת בהכנת משקאות וקוקטיילים מיוחדים וצבעוניים, כאשר הכל נעשה עם מוזיקה קצבית ושמחה. את כל הערב ינחו ברמנים חייכנים ומקפיצים שיהפכו את הערב לחגיגי ושמח במיוחד, ילמדו ויסבירו בדיוק כיצד להכין את המשקאות ברמה הגבוהה ביותר. סדנת אלכוהול מתאימה לכל אירוע, והיא בהחלט תהיה מתאימה עבור גיבוש צוות העובדים שלכם.

רעיון נוסף ומומלץ הינו סדנה שתתמקד באחד המשקאות הפופולריים שכולנו אוהבים – יין, בירה או וויסקי.  להבדיל מסדנת אלכוהול בה הבר יהיה רחב יותר עם מגוון משקאות מכל הסוגים, סדנאות אלו יספקו לכם הרצאות מרתקות ומעשירות בנוגע לנושא הספציפי של הסדנה, ויהיו ממש כמו במסע בזמן שייקח אתכם אחורה לשנים של ההיסטוריה וגלגולי היין, הבירה או הוויסקי. כמובן שגם את הסדנאות הללו מנחים ייננים ומאסטרבלנדרים מומחים בתחומם, שירצו ברמה מקיפה ויענו על כל שאלה שתהיה. חשוב לציין שגם בסדנאות אלה כל המשתתפים יוכלו לשתות ולהכנס למצב רוח מרומם, עם טעימות של המותגים האהובים וגם של אלו הפחות מוכרים. אם אתם מתלבטים כיצד לארגן יום כיף לעובדים שלא יישכח – אירוע שכולל שתיה חברתית, שיתוף פעולה בהפעלות מגוונות, למידה מעשירה והנאה ממשקאות איכותיים, עשוי להיות פתרון מצוין עבורכם.

מצאו את המקום האידיאלי

לעיתים נושא שנוטים להזניח אותו, אך בחירת המיקום הספציפי היא גם חשובה ביותר. אם בחרתם באחת הסדנאות המיוחדות בתור יום כיף וגיבוש לעובדים, שימו לב שלמען האווירה ומיצוי האירוע, כדאי לערוך את הסדנה במקום ראוי. שימו לב שהמקום גדול מספיק ויכיל את כמות האנשים. כמו כן, כדאי להוסיף לאווירה עם נוף מיוחד או אווירה יוצאת דופן, שתיתן לאנשים ערך מוסף. לעיתים בעלי עסק נוטים לארגן ערבים מן הסוג הזה באחד ממשרדי הבניין, רעיון לא מומלץ. אם החלטתם על הפקת יום כיף לעובדים ואתם רוצים משהו באמת מיוחד, כדאי לצאת לגמרי מאווירת עבודה ולבחור באירוע לא שגרתי, שייערך במיקום לא שגרתי.

אז למען העובדים שלכם, הרגשתם האישית, תפוקתם כבודדים וכצוות וגם למען שהעסק שלכם יהיה בריא ומוצלח, השקיעו בגיבוש צוות עובדים – אחד מיסודות הבסיס המהותיים של כל ארגון באשר הוא.

Call Now Button