052-2457843

X

חשיבות סדנת ערב גיבוש לעובדי החברה

לשיחת הכרות וללא התחייבות

צרו קשר: 052-2457-843

המאמר הזה הוא חובה עבור כל מי שעוסק במשאבי אנוש או אחראי על תחום הרווחה בעסק בו הוא עובד. הוא גם ללא ספק מתאים למנהלים חדשים בתפקיד בכיר שלא בטוח שמבינים את חשיבותו של יום הגיבוש לכלל העובדים בחברה. אם אתם נמנים על אחת הקבוצות הללו, כדאי מאוד שתתעמקו בדברים שמיד נביא לכם, מהסיבה הפשוטה שההשלכות שלהם על האווירה של הצוות יכולה לשבור או לבנות. כן, ערב גיבוש הוא עד כדי כך מאסט. בנוסף לכך, לא רק שנסביר על חשיבותו של ערב גיבוש ומדוע הוא הכרחי עבור החברה שלכם, גם נספק לכם המלצות לדרך הנכונה ביותר לערוך ערב גיבוש שכזה. מתחילים.

הגיע הזמן לשנות את החשיבה

פעמים רבות, האנשים הרלוונטים מתבקשים לארגן ערב גיבוש, ומרגישים כאילו הוטלה עליהם משימה משעממת וחסרת משמעות. למה בעצם הם צריכים עכשיו לארגן ערב גיבוש? כי כולם עושים את זה וכדאי שגם החברה שלהם תיישר קו עם הנורמה, נכון? התשובה היא, בפשטות, לא! ערבי גיבוש אסור לעשות לעולם רק כדי לצאת לידי חובה. המשמעות של ערב גיבוש שכזה היא אדירה עבור עובדי החברה, וערב גיבוש שנעשה כדרך אגב מורגש היטב.
אז ראשית, מדוע בכלל זה כל כך חשוב? ובכן, לא מעט מחקרים הוכיחו שאף על פי שנהוג לחשוב כי שיקולים פיננסיים הם הסיבה העיקרית לעזיבה של אנשים מקומות עבודה, זו לא בהכרח תמיד הסיבה שמובילה לעזיבה.

נכון, יש גם תחושת מיצוי או חוסר מימוש עצמי, אך אותם מחקרים הראו כי פעמים רבות כסף הוא משני לסיפוק והחיבור למקום העבודה. כלומר, עובדים שטוב להם, מרגישים כמו בבית ובעיקר מרגישים שמשקיעים בהם, נשארים באותו מקום עבודה, אף על פי שעל היכולות והניסיון שלהם הם יכולים להשתכר יותר במקום עבודה מתחרה. ובדיוק למשבצת הזאת נכנס גם כל הנושא של ערבי הגיבוש.

בדיוק כמו שמתנות מביכות לחג הופכות להיות נקודה שחורה לחובת העסק ומשהו שהעובדים מתמרמרים עליו, כך גם נושא הגיבוש. לכן, אם אתם מעוניינים להעניק לעובדים שלכם את התחושה כי אתם באמת משקיעים בהם ואכפת לכם מהם, ערב גיבוש שנעשה עם כל הלב, בהחלט תורם לתחושה הזאת. אז אחרי שהבנו כי יש השפעה ישירה על החיבור של העובדים למותג לבין כל נושא הרווחה (הכולל בתוכו כמובן גם ערבי גיבוש), נסביר מה לעשות או לא לעשות כשאתם מתבקשים לארגן ערב שכזה.

איך לא מארגנים ערב גיבוש

לכם, בתור מארגנים, יש משהו שעושה לכם טוב ובא לכם לנתב את ערב הגיבוש לכיוון הזה? נניח משחק באולינג, קריוקי, או טיול בשטח? מעולה. תשמרו את זה לעצמכם ולחברים שלכם בבית. לעולם אל תארגנו ערב גיבוש שמתיישב אך ורק עם הרצונות והאג'נדה שלכם. אתם צריכים להכיר היטב את מרקם העובדים שלכם, לדעת מה מניע אותם ומה יעשה להם טוב.
אם רוב האנשים שעובדים אתכם בחברה יעקמו פרצוף כשהם ישמעו שהם הולכים עכשיו לערב שכולו קריוקי, אל תכפו עליהם ערב כזה מתוך אמונה שיהיה בסדר רק כי אתם אוהבים את זה.

איך כן מארגנים ערב גיבוש

אז אחרי שהבנתם שאתם לא באמת פקטור ומה שמתאים לכם לא בהכרח יתאים לעובדים שלכם, חשוב שתבינו כי לא כל מה שמתאים לחצי מהאנשים יתאים גם לחצי השני. אז נכון, אמנם אי אפשר תמיד לרצות את כולם, אבל אפשר לרצות את הרוב. איך עושים את זה? מבינים מה המכנה המשותף לרוב העובדים ופועלים לפי קו מנחה זה.

למשל, אם רוב העובדים שלכם מתגוררים בדרום הארץ, אין שום סיבה לגרור אותם לאירוע בערב שמתרחש בצפון תל אביב, לצורך העניין, רק כי יש שם מקום ששמעתם עליו המלצות. ערב גיבוש צריך להיות נגיש לכמה שיותר אנשים, שלא יצטרכו להתעסק עם דרכי הגעה. אם בכל זאת החלטתם שאתם רוצים להביא אותם למקום רחוק יותר, קחו אחריות ותארגנו בעצמכם הסעה מנקודה שתהיה עבורם רלוונטית.

אחרת כל מה שתצטרכו להתעסק איתו זה פרצופים ממורמרים על כך שעכשיו צריך לנהוג, להוציא רכב ולא לכולם יש מקום (או את המוטיבציה לארגן לעצמם מקום). המכנה המשותף שידבר למרבית העובדים, הוא החלק שיכריע את הלך הרוח. מה כולם אוהבים לעשות?

סדנאות לערב גיבוש

המקום שהכי נוח ללכת אליו כשלא רוצים לשבור את הראש יותר מדי, זה לארגן פשוט לעובדי החברה "על האש". הבעיה היא, שמהר מאוד אתם תשימו לב שהעובדים שממילא ביום יום יותר מגובשים בינם לבין עצמם, מתחילים להתחלק לקבוצות בהם הם מרגישים נוח יותר. הדרך הטובה ביותר לשבור את המחסום הזה ולקרב בין העובדים שאינם מגיעים לאינטרקציה ביום יום היא דרך סדנה בה יש מנחה שמנתב את השיח והערב. לא חסרות סדנאות שעוסקות בערבי גיבוש, אך אם המכנה המשותף הוא מה שחשוב לנו, כאמור, יש כיוון אחד שכנראה ידבר לכולם. מנהלים ועובדים גברים ונשים: אלכוהול! הרי מי מאיתנו לא אוהב להתפנק על משקה טוב עם אנשים טובים?

סדנאות אלכוהול וקוקטיילים

סדנאות האלכוהול והקוקטיילים (כמו, לדוגמא, הסדנה הידועה של זיו מנור) הפכו להיות הסדנאות המובילות בכל הקשור לערבי גיבוש.

מצד אחד העובדים נהנים, שותים, מתפנקים ונפתחים, ומצד שני, ההנחיה וניתוב כל הערב עצמו, מביאים לכך שדרך משחקי שתיה מיוחדים, שאלונים או התנסויות מעשיות, גם עובדים שבדרך כלל לא מתקשרים יותר מדי אחד עם השני משתפים פעולה ובכך קשרים מתהדקים, חברויות נוצרות ומחלקות שונות מתערבבות ומתגבשות – והרי זוהי מטרתו העיקרית של ערב הגיבוש – לקרב בין העובדים, לגרום להם להרגיש תחושת שייכות ושמשקיעים בהם.

במהלך הסדנאות גם לומדים העובדים על עולם האלכוהול, עולם שבמידה מסויימת מעניין את רובינו, גם מכינים בעצמם את המשקאות ולומדים כיצד לברמן, גם לא מפסיקים לצחוק כי התוכן עצמו של הסדנה עמוס בהומור ואנרגיה טובה, ואת כל הכיף הזה עושים עם מוזיקה מקפיצה שמלווה את האירוע.

סדנת אלכוהול בערב גיבוש הופכת את הערב ללא פחות ממסיבה, ומבטיחה כי ביום למחרת העובדים יעריכו, יזכרו, ידברו ויחכו כבר לערב הגיבוש הבא.

אז בפעם הבאה שאתם מתבקשים לארגן ערב גיבוש לצוות, אל תחשבו על מה שעושה לכם טוב אלא תחשבו על מה יכול לעשות לצוות שלכם טוב. אל תקחו את מטלת הארגון כמשימה מעיקה, אלא כהזדמנות לקרב בין העובדים וליהנות כולם יחדיו מסדנה מצחיקה מלאת אלכוהול שמשחרר את האנשים ובעיקר המון אנרגיה חיובית.

לתיאום סדנת קוקטיילים התקשרו אלינו לטלפון 052-2457843

סדנת קוקטיילים של זיו מנור

הקליקו סדנת גיבוש לעובדים סדנת קוקטיילים עם זיו מנור:)

21 רעיונות לערב סדנאות גיבוש לעובדים עוצמתי ומדהים⚡⚡⚡

דברו איתי