052-2457843

X

כל מה שצריך לדעת על פעילות גיבוש

לשיחת הכרות וללא התחייבות

צרו קשר: 052-2457-843

פעילות גיבוש יכולה ללבוש צורות שונות עבור מטרות שונות. פעילות מגבשת יכולה להתאים למשפחות שרוצות לעשות פעילות מגבשת, לקבוצות חברים שלא יוצא להם להיפגש לעתים קרובות ובעיקר לעובדים וחברות שונות במשק. הגיבוש, אף על פי שהוא מכיל בתוכו קשת רחבה של פעילויות ומטרות, מזוהה בעיקר עם ארגונים וימים לעובדים.

יחד עם זאת, במקומות תעסוקה מסויימים נוצר מעין דיסוננס שלעתים קרובות מצליח להרגיז מאחורי הקלעים את מנהלות הרווחה והמנהלים הבכירים. הם מצידם משקיעים חשיבה, תקציבים וימים מוגדרים מראש על מנת שהפעילויות האלו יצאו לפועל, ובתמורה, לפחות עד לרגע הפעילות עצמו, בהרבה מקרים, לא זוכים לקבל את ההתלהבות אותה היו רוצים מחברי הצוות השונים.

לא פעם עובדי החברה יכולים דווקא להתמרמר על פעולות הגיבוש השונות שהדרגים הבכירים בחברה ינסו להניע. לפעמים זה בגלל שמדובר בפעילות שהיא לא על חשבון יום העבודה, לעתים מדובר בפעילות שמצריכה התארגנות בשעות ספציפיות מהעובדים, לפעמים זה עובדים שפשוט אין להם רצון בפעילויות שמוציאות אותם מאזור הנוחות שלהם ובמקרים רבים, זה בגלל שהפעילויות עצמן אינן מסעירות מספיק, והאטרקציות שנבחרו גורומת לעובדי החברה לגלגל עיניים. לכן כאשר מחליטים על פעילות גיבוש יש לבחון אספקטים שונים. נכון, הרבה פעמים ברגע שהגיבוש עצמו יוצא לדרך גם אותם עובדים שהתמרמרו משתפים פעולה ובסוף כולם נהנים, אבל בשורה התחתונה הגיבוש לא נועד רק לסמן וי אלא להשיג ערך אמיתי.

טעות נפוצה שקוראת בזמן שמתכננים פעילות גיבוש, היא שמפספסים את הנקודה. כשמתכננים פעילות שכזו, המטרה היא בראש ובראשונה באמת להשיג גיבוש בין העובדים, ולא סתם להוציא אותם לפעילות מסויימת שאפשר יהיה לסמן עליה וי. אם מדובר בחברה גדולה למשל, חשוב כי דרך הפעילות יווצרו אינטרקציות בין מחלקות ועובדים שביום יום לא ממש מתקשרים יותר מדי. חשוב מאוד למצוא את הדרך להביא לכך שעובדי החברה יבואו במגע עם עובדים אחרים, יכירו אותם טוב יותר, ישתפו איתם פעולה במהלך היום ובעיקר ילמדו קצת יותר על האנשים שמחתימים איתם כרטיס בסיומו של כל יום עבודה.

פעילות גיבוש מוצלחת, היא לא רק כזאת שהעובדים נהנים בה, אלא כזאת שמצליחה לגרום להם להתחבר גם לערכי החברה, להרגיש שייכות למותג, לצבור אנרגיות ולהבין שהם עובדים בחברה שמשקיעה בהם. אין ספור מחקרים כבר נכתבו על גיבוש בין עובדים ועל החשיבות שלו. פעילויות גיבוש שעובדות כמו שצריך גם הופכות בטווח הארוך את העובד לפרודוקטיבי יותר. בדיוק מהסיבה הזאת, חשוב מאוד להשקיע ולבחון את סוג הפעילות המבוקשת, וכדאי לוודא כי ההחלטה לא תיפול בסופו של דבר לפי אג'נדה אישית של מארגני האירוע. כלומר, לא בהכרח מה שמדבר אל הדור האחראי בסגירת יום הגיבוש, הוא מה שמעניין או מתאים אל חברי הצוות השונים. בסופו של יום, הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות, וזה פשוט לא יעניין אף אחד מן העובדים שהחברה משקיעה ביום גיבוש, אם התוכן שלו לא מעניין אותם.

איך מתכננים את פעילות הגיבוש?

ובכן, על מנת להיות אפקטיביים ולארגן את יום הגיבוש בצורה נכונה, קודם כל יש צורך להבין בכמה עובדים מדובר. האם אנחנו משאירים חלק במשרד בתורנות ודואגים להם לפעילות ביום אחר? האם כולם יוצאים והמשרד סגור באותו היום? האם זה בכלל קורה על חשבון הזמן הפרטי של העובדים? כל אלו ואת ההשלכות, יש לשקול לפני שמקבלים החלטות. הדבר הבא שחשוב להתמקד בו הוא מה יכיל אותו מפגש. דואגים למזון? מזמינים קייטרינג? מקומות במסעדה? אלו דברים שחשוב לקחת בחשבון גם כן. כמובן שכל דבר חייב להישקל גם על פי העלויות עבור כל אדם.

איזו פעילות תגבש את כולם?

סביר להניח שטיולים בחיק הטבע ידברו לחלק מהאנשים בעוד אחרים יעדיפו לא להזיע ולהזיז את הרגליים. כנ"ל לגבי אטרקציות אחרות. כשחושבים על פעילויות כאלו, צריך לחשוב על אטרקציות שידברו לכלל המשתתפים או לפחות לרובם המכריע. סדנה אחת כזאת, שבהחלט תענה על הציפיות ותצליח לרצות את רוב המשתתפים, היא סדנת האלכוהול והקוקטיילים של זיו מנור. בסדנאות אלו, מעביר זיו מנור מספר שעות לא מבוטל של חוויה אנרגטית ותוססת. במהלך הסדנה לוקחים המשתתפים חלק אקטיבי לכל אורך הדרך. הם מכינים קוקטיילים, או לפחות מנסים, לומדים קצת על עולם האלכוהול בדרך מלהיבה ולא משעממת, משחקים במשחקי שתייה שבהחלט משחררים את האווירה ומקלים על אי הנעימות הכרוכה בלהשתטות עם חברים לעבודה, ובעיקר מתקרבים זה לזה, כאשר בחלק מהזמן זיו מנור מעביר חידונים משעשעים על המשתתפים באירוע. סנדאות האלכוהול והקוקטיילים, מועברים בצורה חווייתית, קורעת מצחוק, טעימה, עם מוזיקה קצבית שמכניסה את כולם למוד הנכון ובעיקר הרבה הרבה מצב רוח טוב.

למי עוד סדנה כזאת מתאימה?

כפי שציינו בהתחלה, אף על פי שהדבר הראשון שעולה לראש כאשר מדברים על פעילות גיבוש, הוא משהו שקשור בעולם העבודה והעסקים, פעילות גיבוש היא רחבה ולא מתייחסת רק לנישה אחת. למעשה כל קבוצה שיש לה מטרה כלשהי לגבש בין האנשים השונים הלוקחים תחתיה חלק, היא קבוצה שיכולה לעשות פעילות גיבוש. סדנאות כמו הסדנה של זיו מנור, בהחלט מתאימה לכל פעילות גיבוש באשר היא, בין אם מדובר בקבוצות גדולות או קטנות, קבוצות של עובדים או ימי גיבוש לכל קבוצה רלוונטית אחרת.

לסיכום

אם נחזור לפן העסקי, אין ספק שפעילות גיבוש בתוך חברה היא דבר שיכול לתרום לעובדים גם במישור האישי וגם במישור המקצועי. החיבור למותג יגבר לפי רמת ההנאה מהאירוע עצמו ולכן יש להקפיד ולבנות את הפעילות בצורה נכונה ויעילה.

מעוניינים לשמוע על סדנת קוקטיילים לפעילות גיבוש מהנה?? בואו נדבר על זה 📞 0522-457843

סדנת קוקטיילים של זיו מנור

הקליקו סדנת גיבוש לעובדים סדנת קוקטיילים עם זיו מנור:)

21 רעיונות לערב סדנאות גיבוש לעובדים עוצמתי ומדהים⚡⚡⚡

דברו איתי