משחקי גיבוש לפורים הם פעילויות מגוונות שמלאות ביתרונות אשר עשויים לתרום ערך חסר תחליף לצוות העובדים והקולגות, גם בתאגידים גדולים וגם במשרדים או מקומות בעלי צוותים קטנים. באמצעותן, מתפתחת הדדיות וכבוד בין חברי הקבוצה, הזדמנות להרים את המורל, וכך להפוך את חברי הקבוצה למגובשים יותר ויעילים יותר. זיו מנור מביא איתו סדנת אלכוהול מלאה במשחקי גיבוש לצוות, שלא ישאירו אף אחד אדיש

סדנת אלכוהול לפורים

פעמים רבות צוות חדש נבנה מאפס והחברים בה אף מתחלפים ויש צורך לבצע היכרות משותפת כדי להביא לגיבוש הצוות. בפעמים אחרות, אנשי צוות רבים חדשים מתווספים לצוות ותיק ומצומצם, וגם אז יש צורך לבצע היכרות מחדש בין החברים השונים. באמצעות משחקי גיבוש פשוטים ניתן להשיג תוצאות איכותיות עבור חברי צוות חדשים. משחקי גיבוש אלה יכולים להיות משחקים בישיבה עבור פעילות רגועה ועצלה יותר, או מנגד הם יכולים להיות משחקים אקטיביים שיביאו לפעילות מגבשת אינטנסיבית יותר.

פעילות לפורים

הפעם הבאנו רעיונות למשחקי גיבוש בישיבה:

 

 • משחק המידע האישי:
  משחק ההיכרות הפשוט ביותר, בו כל משתתף מספר על עצמו פרט אישי. המשחק הפשוט הזה יכול להתבצע בתחילתה של כל פגישה, בין אם היא מיועדת כפתיחה לפעילויות גיבוש אחרות ובין אם היא עומדת כשלעצמה. כך או אחרת, היא תגרום למשתתפים להכיר זה את זה באופן אישי יותר.
 • משחק האסוציאציות:
  המשחק הפשוט והמוכר תורם הרבה להרמת המורל ולהדדיות בין חברי הצוות. המשחק פשוט למדי, המשתתף הראשון אומר מילה באופן אקראי. המשתתף הבא יאמר את האסוציאציה הראשונה שעולה לו ממילה זו, וכן יעשה המשתתף הבא וכן הלאה.
 • משחק אסוציאציות וזיכרון:
  ניתן לשלב אתגרי זיכרון במשחק האסוציאציות במספר דרכים. אפשרות פשוטה אחת תהיה לסיים את משחק האסוציאציות, ואז לנסות ולשחזר את כל המילים שנאמרו בסדר הנכון. אפשרות אחרת תהיה משחק מורחב יותר, שבמהלכו כל שחקן אומר את כל המילים שנאמרו עד כה לפני שהוא מוסיף מילה משל עצמו.
 • משחק האמת והשקר:
  משחק פשוט שיש בו ערך רב לפתח היכרות עמוקה בין חברי הקבוצה. במהלך המשחק, כל שחקן מספר על עצמו שלושה דברים, שניים מהם אמתיים ואחד שקרי. חברי הקבוצה האחרים צריכים להכריע מי מבין הסיפורים הוא השקרי. באופן זה, חברי הקבוצה חושפים פרטים אישיים על עצמם, וכן חושפים תכונות אופי שלהם דרך הסיפורים השקריים שהם ממציאים.
 • משחק הכר את התחביב:
  ניתן להכיר את חברי הקבוצה באופן עמוק יותר באמצעות הכרת התחביבים שלהם. את התוצאה הפשוטה הזו ניתן למנף למשחק חברתי נעים בדרך פשוטה: כל אחד מן המשתתפים כותב תחביב שלו על פתק, וכל הפתקים מעורבבים יחדיו. אז, פותחים פתק אחרי פתק וחברי הקבוצה צריכים לנחש של מי התחביב (כדי למנוע עיכוב מיותר, לאחר 3 ניסיונות רושם הפתק יכול להתוודות). לאחר שהתגלה, בעל התחביב מספר עליו בקצרה לשאר חברי הקבוצה.

 

כל הרעיונות הללו מצוינים לפעילויות במהלך של אטרקציה מרכזית שתלווה אתכם במהלך ערב הגיבוש, שהיא סדנת האלכוהול מבית זיו מנור. לא רק שתחוו ותכירו יותר טוב, האלכוהול יהווה תפקיד מרכזי בשחרור האווירה והיציאה מהשגרה, וזיו מנור הוא בדיוק המומחה לעשות זאת.

אהבתם את הרעיונות למשחקי גיבוש לצוות? בואו נדבר ונקבע פגישה!
📞 0522-457843