פעילות גיבוש לצוות מוצלחת

סדנאות גיבוש דרך מגניבה לשבור שיגרה

אולי זה ישמע לכם כמו מותרות או פינוק, אבל שלא יהיה לכם צל של ספק. פעילות גיבוש לצוות היא הכרחית. לפחות פעם בשנה, אם לא יותר. אחת לתקופה מגיחה לעולם האוויר כתבה חדשה, שמראה שבניגוד מה שקל לנו לחשוב, לא תמיד הכסף והמשכורת הם הדברים שקובעים אם עובד יישאר במקום עבודתו או יחפש מקום אחר.

סדנת גיבוש עם זיו מנור

סדנאות גיבוש עם אמן האלכוהול זיו מנור

במיוחד בעידן בו אנחנו חיים כיום, שזה די טריוויאלי להחליף מקום עבודה אחת לכמה שנים. בעבר הדור המבוגר יותר היה מתמקם לו במקום עבודה, ומוכן לספוג יחס, שבמילים עדינות נגדיר אותו כלא להיט, ולעומת זאת הוא היה נשאר שם עד הפנסיה.

למה? כי כל עוד יש דרך לשים אוכל על השולחן, לא זזים ימינה ושמאלה. בעולם בו אנו חיים כיום, ברגע שלעובד משהו לא בא טוב בעין, או שהוא מרגיש שהוא מיצה את התפקיד, הוא ישים את המפתחות על השולחן ויחפש את הדבר הבא.

אין ספק שלטכנולוגיה יש חלק משמעותי בעניין הזה, שכן הרבה יותר פשוט וקל למצוא היום עבודה מאשר בעבר. אם פעם אנשים היו נשארים שנים רק כי לא היו יותר מדי אלטרנטיבות או שהיה קשה להתחיל בכלל לחפש, היום בפוסט אחד בפייסבוק, אפשר לקבל אין סוף תגובות שיפנו אנשים למקומות עבודה פוטנציאליים וישדכו בין עובד למעסיק.

לכן, כסף הוא לא בהכרח הכל בכל הקשור לתחום העבודה של השכירים. הוא בהחלט חלק משמעותי וחשוב מאין כמוהו, אבל בדרך כלל, עובד שטוב לו, שמרגיש שמשקיעים בו ושיש לו חברים שהוא מרגיש איתם נפלא למשך 9 שעות בהם הוא עובד, יישאר באותו מקום לטווח ארוך.

ובדיוק בשביל לחזק את הנושא הזה ואת החיבור של העובד עם מקום העבודה והקולגות שלו, נכנס כל נושא של פעילויות הגיבוש. נכון, פעילות גיבוש לצוות לא תהיה הסיבה היחידה שעובד ישאר במקום עבודתו, אך זהו עוד חלק ממכלול שלם של סיבות שגורמות לו לקום כל בוקר ולאהוב את מקום עבודתו.

עובד שמרגיש שמשקיעים בו, מזדהה יותר עם המותג ואפילו בלי לשים לב, מרגיש שהוא רוצה לתת חזרה. לכן, כשאתם באים לתכנן את ערב פעילות הגיבוש לעובדים שלכם, אתם חייבים להשקיע בהם בדיוק כמו שהייתם רוצים שישקיעו בכם. אז אם אתם נמנים על הצוות המארגן, אף על פי שיכול להיות שנדמה לכם שמדובר בכאב ראש, ואולי אין לכם ממש את הסבלנות לארגן אירוע שכזה, תתגברו על עצמכם.

אם אתם תפיקו פעילות גיבוש בחצי כח, כזאת שתבאס את העובדים, הם גם לא ישכחו לכם את זה, גם סביר להניח שתזכו לכל מיני הערות ציניות ובעיקר תכעיסו את הממונים עליכם, שמקציבים לכם תקציב, בשביל שתוכלו לארגן ערב שכל כולו חוויה לעובדים.

אז אחרי שהשתכנעתם והבנתם שאו שאתם מארגנים פעילות לצוות עם כל הלב או שתבקשו ממישהו אחר שיעשה את זה, הכנו לכם מספר טיפים.

טיפים לארגון ותכנון של פעילות לצוות

איפה אתם עובדים?

אם מדובר על ארגון גדול המונה מספר מחלקות ובכל מחלקה יש יותר מ-4 עובדים, כדאי מאוד לשקול לפרק את ערבי הגיבוש לחתיכות קטנות ואז לאחד בין כולם. נסביר זאת ככה: אם יש לכם מחלקת מכירות, מחלקה אדמיניסטרטיבית, מחלקת שירות לקוחות, וצוות מנהלים, נצא מנקודת הנחה כי אתם עובדים בארגון גדול עם תקציב בהתאם.

כדאי לכם במצב כזה, לשקול להוציא כל מחלקה לפעילות גיבוש לעצמה. אותו הצוות הרי רגיל לראות אחד את השני רק במהלך העבודה. פעילות שתתמקד רק בהם בלי רעשי רקע ממחלקות אחרות תגרום להם להתקרב וגם לתפקד טוב יותר במהלך העבודה. אחרי שתעברו את כל המחלקות, תבנו פעילות גיבוש לכלל העובדים.

כמובן שכאן מדובר בפונקציה של תקציב. במידה ומדובר בארגון של בין 5-20 עובדים סה"כ, אין ממש צורך להתחלק למחלקות ובמקרה כזה אפשר פשוט לעשות פעילות אחת לכולם.

מי העובדים שלכם?

זאת כנראה השאלה החשובה ביותר כי על סמך הנתון הזה יקום וייפול ערב הגיבוש. אם אתם לא מכירים את העובדים שלכם, אין לכם מושג מה מדליק אותם, מה עושה להם את זה ומה יבאס להם את החיים, הסיכוי שתצליחו להרים פעילות מגבשת שבאמת תעשה את העבודה היא די נמוכה.

אתם חייבים להכיר את צוות העובדים, להבין מה החלוקה המגדרית מבחינת מספרים, לדעת מה הם אוהבים ומה לא, וכמובן למצוא מכנה משותף שידבר לכולם.

לדוגמא: יש לכם 10 עובדים. 6 מתוכם נשים ו 4 מתוכם מן הסתם גברים. לא תרצו לקחת אותם לסדנת שוקולד או סריגה נכון? רוב הסיכויים ש- 40 אחוז מהעובדים שלכם ישתעממו! לכן חשוב למצוא פעילות שתדבר לכולם

נכנס יין יצא סוד

אז אם אתם תוהים איזו פעילות גיבוש יכולה להתאים לכולם, יש לנו את התשובה בשבילכם. כן, על האש יכול להיות נחמד, אבל אתם מהר מאוד תשימו לב כיצד העובדים שבדרך כלל במהלך היום יותר צמודים אחד לשני, מתנהגים ככה גם בערב והחלוקה לקבוצות תקרה מהר מאוד. לא לזה אתם מכוונים.

יש סדנה אחת, שגם תדבר לכולם, וגם בעזרת מנחה שיודע להפעיל את הקהל כמו שצריך (ועשה את שיעורי הבית שלו מראש) תצליח לקרב בין כלל העובדים, גם כאלו שבדרך כלל לא מתקשרים אחד עם השני במהלך יום העבודה.

ומה יותר גורם לאנשים להיפתח ולהשתחרר אם לא אלכוהול? סדנת קוקטיילים ואלכוהול היא הסדנה המושלמת שגם תגרום לעובדים שלכם לבוא באינטראקציה אחד עם השני וגם תספק לכולם את הכיף שהם רוצים לקבל.

סדנאות האלכוהול כמו לדוגמא סדנת הקוקטיילים הידועה של זיו מנור, היא מסיבה. מוזיקה מטורפת שמלווה את הסדנה לכל אורך הדרך, אלכוהול משובח שנשפך כמו מים, אווירה משחוררת שתגרום גם לעבוד האדיש ביותר להוריד מסכות, ובעיקר כיף גדול, וחוויה ענקית.

משחקי השתייה, הטיפים השונים שהעובדים יקבלו וילמדו, והמשקאות המשובחים שהם ישתו במהלך הערב, יגרמו להם להרגיש שכיף להם במקום העבודה שלהם. שמצד ההנהלה משקיעים בהם ומצד החברים לעבודה פשוט כיף להם. סדנת אלכוהול היא אירוע חוויתי ומהנה שנצרב בתודעה, ומלווה את העובד לתקופה ארוכה. או לפחות עד לפעילות הגיבוש הבאה.

פתחו יומנים, סמנו תאריך הזמינו סדנה ורק תדאגו לאכול טוב לפני או תוך כדי.

סדנת הקוקטיילים של זיו מנור היא סדנת הגיבוש המושלמת לעובדים שלך? לקביעת פגישה צור קשר 📞0522-457843

פעילות גיבוש

פעילות גיבוש עם אמן חווית אלכוהול זיו מנור

 

Call Now Button