סדנאות גיבוש לעובדים עם אלכוהול, איך זה עובד?

נתחיל מזה שזה עובד מצוין. העובדים נהנים מפעילות כזאת וחוזרים לעבודה כשהמצברים שלהם נטענו מחדש. בהנחה, כמובן, שהסדנה התנהלה כמו שצריך. אז איך זה בעצם עובד?

לא נתייחס כאן לפילוסופיה שעומדת מאחורי יום גיבוש לעובדים. הרי כבר ברור שבמצב בו העסק מתנהל כראוי, כולם מרוויחים. העובדים עושים חיים ומרגישים שהשקיעו בהם, וצוות ההנהלה יכול לטפוח לעצמו על השכם, בכך שהצליח לעורר השראה ומוטיבציה אצל העובדים, ולמעשה התקציב שהושקע בפעילות הגיבוש, הצדיק את עצמו.

המלצה משרד הביטחון

המלצה משרד הביטחון

כאן למעשה טמון המפתח להצלחת יום הגיבוש לעובדים. אסור בשום מצב, לאף חברה, פשוט להוציא את העובדים לגיבוש, רק בשביל לסמן וי, ולהגיד הנה אנחנו משקיעים. ברגע שנפלה ההחלטה על יום גיבוש שכזה, חשוב מאוד לוודא כי הוא נתפר לפי מידותיהם של העובדים, ולא לפי גחמה של מנהלת רווחה כזו או אחרת. באופן טבעי, כשאנחנו צריכים להציע פעילות מסוימת, אנחנו נמשוך לכיוון שמעניין אותנו.

מנהלות משאבי אנוש ורווחה מנוסות, יודעות שלא ליפול במלכודת זו, והמטרה היא שהעובדים לא יתבאסו על יום הגיבוש אלא יהנו ממנו, ולכן חשוב למצוא מכנה משותף לכלל העובדים, ואין מכנה משותף יותר אהוד מאלכוהול. רובנו אוהבים ללגום משקה טעים, כל אחד לפי טעמו כמובן, אבל הבסיס נותר זהה. אלכוהול משמח לבב אנוש. לכן פעילות גיבוש לעובדים, כמו סדנת אלכוהול, היא בחירה טבעית.

סדנת אלכוהול במשרד הביטחון

סדנת אלכוהול במשרד הביטחון

סדנת אלכוהול מתבצעת בהילוך גבוה, ומטרתה היא לגרום למשתתפים לקחת חלק בלתי נפרד ולעבור ערב נעים של צחוקים, חוויות ומשקאות משובחים.

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון, הוא המיקום. בין אם מדובר בחברה קטנה, שאפשר לארגן את פעילות הגיבוש אצל אחד העובדים בבית, או בחברה ששוכרת מקום במיוחד עבור שלל עובדיה, חשוב לדעת שהמקום צריך לכלול תאורה, נקודות חשמל, וכמובן, שטח מספק בשביל כל הפעילות האנרגטית שכולם הולכים לעבור.

הדבר השני שצריך לדאוג לו, הוא נושא התחבורה. אם יש דבר אחד שאסור לכם לתת לו יד, הוא לכך שעובדי החברה, שעוברים ערב מטריף שכולל שתיית אלכוהול, יעלו על ההגה. וודאו מראש כי יש נהגים תורנים שידאגו להחזיר את העובדים, או שתשכרו שירותי הסעות, על מנת שיקחו את העובדים ויחזירו אותם בשלום.

הדבר השלישי- כששותים, עדיף לא לעשות זאת על בטן ריקה. רצוי כי יהיה מעין מזנון, שילווה את העובדים במהלך פעילות הסדנה, ככה שיוכלו לאכול כאוות נפשם.

מסיבת אלכוהול במשרד הביטחון

מסיבת אלכוהול במשרד הביטחון

הסדנה עצמה

אם כן, הסדנאות מתנהלות באווירה אנרגטית, המנחה משחק עם הקהל והופך אותו לחלק בלתי נפרד מהשואו. לא מדובר רק בתצוגה של הכנת קוקטיילים, אלא באינטראקציה לאורך כל הערב בין מנחה הסדנה לעובדים. מוזיקה קצבית ואנרגטית מלווה את הפעילות, העובדים מצד אחד מכינים את הקוקטיילים שתמיד עניינו אותם, ומצד שני מתפנקים על לשתות אותם. סדנאות האלכוהול כמו הסדנה של זיו מנור, למשל, משלבת משחקי שתיה, וחידונים על עובדי החברה, מה שגורם לכך שאף אחד לא נשאר אדיש. כל הערב מתנהל באנרגיה גבוהה, חיוכים, שמחה וצבירת חוויות משעשעות שיספקו פתח לשלל סיפורים בין העובדים ביום שלמחרת. בגלל האופי של הסדנה, שגם גורם לאנשים להיפתח בעזרת האלכוהול, וגם מקרב בזכות האינטראקציה שמתפתחת בין העובדים השונים, נוצר מצב בו עובדים, שביום יום לא ממש באים במגע עם עובדים אחרים, זוכים להכיר את הקולגות שלהם ברמה יותר אישית, מאשר במסגרת השעות של 8 עד 17. במהלך הסדנה יזכו העובדים להכיר ולשמוע את הסיפורים הפיקנטיים והמשעשעים ביותר של מאחורי הקלעים בעולם האלכוהול, האנקדוטות שמסופרות בצורה משעשעת ולא יבשה, תורמות עוד קצת ערך לעובד.

למה בכלל אלכוהול?

נכון, לימי גיבוש יש היצע גדול של סדנאות, אך כמו שציינו בהתחלה, המטרה היא להגיע למכנה המשותף של רוב העובדים, וכנראה שמרבית העובדים בחברה, אוהבים לשתות אלכוהול. לכן סדנת אלכוהול במתכונת שתיארנו לכם, תיחקק בזיכרונם של העובדים, הרבה יותר מעוד טיול בשטח שלא בהכרח יתאים לכולם.

סדנת אלכוהול במשרד הביטחון

סדנת אלכוהול במשרד הביטחון

זכרו, עובד טוב הוא עובד שטוב לו. פעמים רבות, חברות מרגישות שהן צריכות להוציא את העובדים לימי גיבוש, שלא בהכרח מתאימים לאופי של העובדים. התוצאה היא שהעובדים לא נהנים והדרג הבכיר מרגיש שהעובדים הם כפויי טובה. זאת לא חייבת להיות המציאות. ימי גיבוש צריכים לדבר לעובדים ולגרום להם לעבור חוויה, שלרוב לא יעברו בעצמם בזמנם הפרטי. סדנת אלכוהול, היא ללא ספק פתרון ראוי, שיקרב בין העובדים השונים ויענה על הצורך של להשאיר טעם של עוד לעובדים ולגרום להם להרגיש שבאמת משקיעים בהם.

מעוניינים לשמוע על סדנת קוקטיילים מבית זיו מנור? בואו נדבר על זה 📞 0522-457843


לשיחת ייעוץ חינם

לתכנון אירוע מושלם

עם זיו

בטלפון 052-245-7843