052-2457843

X

עולם הפעילויות הקבוצתיות עשיר בתוכן. הוא מכיל בתוכו מגוון רחב מאוד של סדנאות, החל מסדנאות יצירה לזוגות, דרך סדנאות בישול וגם סדנאות סריגה. בעוד מרבית הסדנאות הקיימות בשוק הן יותר נישתיות ומתאימות לרוב, או לנשים או לגברים, יש סדנה אחת שפופולארית בעיני כולם. סדנה אחת שגם גברים יכולים למצוא בה עושר מבחינת תוכן, ואושר מבחינת ההנאה, וכך, כמובן, גם הנשים.

הסדנה המדוברת היא כמובן, סדנת הקוקטיילים והאלכוהול, שכבר מזמן הפכה ללהיט חובה בקרב חובבי הסדנאות. היתרון הגדול של סדנת קוקטיילים כמו של זיו מנור למשל, הוא שהיא מתאימה לקשת רחבה של אירועים. בין אם מדובר בחגיגת יום הולדת, מסיבת פרישה לאבא או לסבא, חגיגה משפחתית אחרת, אירוע מגבש לחברים שלא נפגשו כבר הרבה זמן, או ערב גיבוש לעובדים ולחברות.

המלצה לחוג בית באלקנה
המלצה לחוג בית באלקנה

סדנאות קוקטיילים ואלכוהול, פונות למכנה המשותף הרחב ביותר, וככזה, הן מאפשרות לכל המשתתפים באירוע ליהנות עד תום. בניגוד למצבים אחרים, בהם חלק מהמשתתפים נהנים יותר או פחות, בשל חיבור לנושא הסדנה עצמה, סדנת קוקטיילים, מצליחה לפנות לכל המשתתפים, לשחרר אותם ובכך לגרום לכולם ליהנות. ואם המנחה וכל התפאורה הנלווית לסדנה, לא יצליחו לשחרר גם את המשתתפים הקשים ביותר, האלכוהול כבר יעשה את העבודה ויסיר את המסכות. על מנת ליהנות מסדנה מוצלחת, כזאת שבאמת מעניקה ערך למשתתפים והופכת את הפעילות לבלתי נשכחת, יש להתחשב במספר אלמנטים שונים. הכנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לתכנן וגם ליהנות מסדנה מוצלחת.

דע את קהל היעד

הזכרנו את זה, אך פרט זה הוא אולי החשוב ביותר בכל הקשור לבחירת סדנה. מי קהל המשתתפים, מדובר על קהל מגוון בגילאים? מספר שווה של גברים ונשים? מה מטרת החגיגה? כל אותם פרטים טכניים, הכרחיים על מנת ליהנות מפעילות מהנה.

סדנה איכותית, היא כזאת שמותאמת בדיוק עבור קהל היעד שלה. לכן יש חשיבות רבה למטרת הפעילות ולסיבת החגיגה. לא כל סדנה דומה לאחרת, לכן סדנת קוקטיילים לגילאי 20-30 תהיה שונה במהותה מסדנה לבני 60. כמובן שעם הגילאים הינם מגוונים, יש לקחת גם את זה בחשבון, על מנת שמארגני הסדנה יוכלו להכין אותה בדיוק עבור הצורך שלכם.

סדנת אלכוהול לחוג בית באלקנה
סדנת אלכוהול לחוג בית באלקנה

מה אני מקבל

לא משנה כמה מים (או במקרה שלנו אלכוהול), יזרום במהלך הערב, סדנה באמת מוצלחת היא כזאת שמעבר לפן המסיבתי, גם מעניקה ערך לימודי. כמובן שלא מדובר עכשיו על רמת 5 יחידות, אבל כן רצוי שחוץ מלשתות קוקטיילים טעימים כל הערב, תסיימו את החגיגה כשרכשתם ידע. אולי לא תלמדו לפתור משוואות מסובכות, אבל אתם כן רוצים לדעת כיצד להכין קוקטיילים טעימים, גם כשאתם לבד בבית. לכן, יש לוודא ולשאול פעמים נוספות כיצד להכין את המשקה שנדלקתם עליו, במידה ועוד לא הבנתם איך. חלק גדול מהמהות של פעילות כזו, הוא לצאת עם משהו, מעבר לראש טוב.

וודאו כי אתם לוקחים חלק במסיבה ולא בהרצאה

דמיינו את זה ככה: התלבשתם, אכלתם טוב בשביל לרפד את הקיבה, אתם מגיעים לערב בסימן אלכוהול, ואז אתם מגלים שכל הערב אתם רק יושבים ושומעים מהמנחה והברמן הראשי של הערב, פרטים יבשים על תולדות משקה כזה או אחר. הכל מתנהל בצורה רגועה ואתם למעשה לוקחים חלק בהרצאה על משקאות, בה אתם רואים כיצד מכינים קוקטייל כזה או אחר. מהר מאוד אתם תמצאו את עצמכם נרדמים בכסא. כשאתם בדרככם לסגור סדנת קוקטיילים מוצלחת, וודאו כי היא מתנהלת בקצב גבוה, אנרגיות שיא, היא כוללת בתוכה משחקי שתיה והמון חיוכים וצחוקים. סדנת אלכוהול שהיא לא מסיבה אחת גדולה, לא ראויה להיקרא סדנת אלכוהול.

כן, אתם באים ללמוד דברים חדשים, כן, אתם באים לקבל ערך ולראות כיצד מקצוענים מכינים קוקטיילים, אבל כל הדברים הללו, חייבים להיות חלק בלתי נפרד ממעטפת אנרגטית של מסיבה מקפיצה.

איזו מטרה הסדנה משרתת?

אמנם הטיפ הזה מתקשר לנו עם הטיפ הראשון של קהל היעד, אך הוא עומד בעיני עצמו. זה לא מספיק לדעת מי הוא החומר האנושי שיקח חלק בסדנה. חשוב גם להבין איזו מטרה היא משרתת. סדנה שמותאמת לחגיגות יום הולדת או חגיגות משפחתיות, לא תהיה דומה לסדנה שמטרתה היא לגבש בין צוות העובדים. ברגע שמדובר בערב גיבוש לצוות, האינטראקציה היא שונה, משחקי השתיה הם שונים והמטרות והדרכים בהן עוברת הסדנה משתנות.

סדנת קוקטיילים לחוג בית באלקנה
סדנת קוקטיילים לחוג בית באלקנה

למשל, במצב בו החברה רוצה לקרב בין עובדי החברה, מומלץ יהיה לשים דגש, בעזרת המנחה, על קירוב עובדים, שבאופן טבעי יש ביניהם יותר דיסטנס, מאשר לבני זוג או משפחה, שחוגגים אירוע משפחתי. המסכות הן אחרות, ההשתחררות פחות טבעית, ולכן על מנת לצלוח את הסדנה, יש לקחת בחשבון שהיא מותאמת בדיוק, מבחינת התוכן ודרכי ההנעה לפעולה של המנחה, לאירוע הספציפי שלכם.

כששותים לא נוהגים

בואו נשים לרגע את המשקאות החזקים, שעומדים בפני עצמם, כמו וויסקי וקוניאק בצד. קוקטיילים, שאמנם מכילים את הרכיבים שציינו, הם טעימים ומתקתקים. השילוב בין שלל מרכיבים שונים, מטשטש פעמים רבות את טעמו של האלכוהול, מה שגורם לנו לחשוב שאנחנו יכולים לשתות עוד ועוד. על מנת להיות, מצד אחד, משוחררים לגמרי במהלך הערב, ומצד שני, לחזור הביתה בשלום, כדאי להיערך מראש ולהגיע בהסעה מסודרת. אם מדובר בערב גיבוש לעובדים, מומלץ להוציא הסעה לעובדים. אם מדובר בבני משפחה וחברים, בערב שכזה, אין באמת סיבה שמישהו לא יקח חלק ולא ישתה, ולכן כדאי יהיה להגיע במוניות.

לאכול וכמה שיותר טעים

לא משנה כמה טעים הקוקטייל המתקתק, ולא מרגיש כבד מבחינת אלכוהול, לא מומלץ לשתות על קיבה ריקה. הקפידו לאכול לפני שאתם יוצאים מהבית. גם אם לא מדובר עכשיו בארוחת ערב כבדה. במהלך האירוע עצמו, מומלץ לוודא כי יש שולחן עם מאכלים שונים, שמלווה את האירוע. אף אחד לא מעוניין לצאת לבילוי ולסיים אותו בשירותים, או בבוקר למחרת עם כאב ראש מטריד.

חשוב לאכול במהלך הערב, על מנת שיהיה קל יותר לספוג את האלכוהול. באותה נשימה נציין, שחשוב לא פחות, לשתות וכמה שיותר מים. לפני, במהלך ובסוף הערב. במיוחד אם אתם מרשים לעצמכם לשחרר כל רסן ולהרוות את הצימאון בכמויות אלכוהול גדולות. הקפידו לשתות מים.

טיפים אלו יעזור לכם למקסם את סדנת הקוקטייל המוצלחת שלכם ולהפוך אותה לחוויה שאף אחד מהמשתתפים לא יוכל לשכוח.

מעוניינים לשמוע על סדנת אלכוהול מבית זיו מנור? התקשרו עוד היום 052-2457843

דברו איתי