052-2457843

X

זיו מנור חושף את כל מה שרציתם לדעת על וודקה
וודקה, וודקה. איזה משקה. כולנו נהנים לשתות וודקה נקייה וקפואה או לשלב אותה יחד עם קוקטיילים מדהימים בטעמם. המשקה החריף מופק בעיקר מדגנים, תפוחי אדמה, מים והרבה מאוד אלכוהול, ומהווה את אחד מן המשקאות הפופולריים ביותר בעולם מזה אלפיי שנים.
היי, אני זיו מנור ואני מאוד אוהב לשתות וודקה ולספר על וודקה. היום, אני אספר לכם את כל הסודות של עולם הוודקה, שאף אחד לא יודע. אז אם יש לכם לב חזק מספיק, בואו נצלול.

הוויכוח הישן נושן – רוסיה או פולין?
מזה שנים רבות אנשים מתווכחים אם הוודקה מקורה מרוסיה או מפולין. כולם בטוחים שהיא מגיעה ממזרח אירופה באזור המאות ה- 8 וה- 9 לספירה, והאמת? לפי ראיות כתובות, נראה בעצם פולין עלתה על המתכון האלכוהולי הרבה לפני רוסיה.
ועם זאת, אף פעם אי אפשר לדעת, יכול להיות שכולם שתו כל כך הרבה בזמנו, שהם כבר איבדו את שמו של האדם שעלה על המשקה השקוף. לכאן או לכאן, עד היום רוסים ופולנים נהנים מאוד מוודקה.

משקאות וודקה
וודקה נהוג לשתות בכוס נמוכה, נקייה ועם הרבה מאוד קרח. זהו משקה שמשתלב יפה עם מגוון רחב של טעמים, ונהוג לשלב אותו עם פירות חמוצים כמו לימונים, תפוזים ותותים.
וודקה משתלב מעולה גם עם קפה ושוקולדים, לכן הוא מצוין להכנה של קוקטיילים על בסיס גלידות, קצפת וקינוחים מתוקים.
גלו כיצד לזהות וודקה מזויפת בסרטון הבא.

סדנת קוקטיילים
שוט וודקה

וודקה כתרופה
בעבר היו משתמשים בוודקה כתרופת קסם, שהייתה עוזרת להילחם בכל דבר, מאי-פוריות ועד למגפה השחורה. היום, משתמשים בוודקה בעיקר לחיטוי פצעים ובכדי להקל על עקיצות של עוג ארסי.

הוודקה הפופולרית ביותר בעולם
סטטיסטיקות של שנים קבעו שהוודקה הפופולרית ביותר היא לא אחרת מסמירנוף, שהומצאה על ידי הרוסי פיוטר סמירנוף, שהיה איכר עני מאוד. הוא זיקק וודקה ושיפר את המתכון שלו לאורך השנים. הוא היה נודד משכונה לשכונה ומציע לאנשים לטעום מהוודקה המובחרת שלו.
לאורך השנים, שיטת השיווק של פיוטר השתלמה והוודקה שלו הפכה למותג של ממש, שאנחנו נהנים ממנו עד היום.

איך רוסים שותים וודקה?
כששותים וודקה ברוסיה, לא שותים אותה וזהו, אלא מדובר בטקס של ממש! קודם כל עושים לחיים ושותים, לאחר מכן עושים לחיים שוב ושותים. כל "לחיים" אמור להגיע בסדר מסוים. כל ברכה תמיד נאמרת ראשונה או שנייה וכן הלאה. סדר הברכות משתנה בהתאם לאזור המגורים.

כמה רוסים אוהבים וודקה?
רוסים אוהבים וודקה אהבה עזה ושותים ממנה הרבה יותר משהם שותים ממים. אפילו הסטטיסטיקה מוכיחה זאת: 25% מהרוסים עד היום מסיימים את חייהם כתוצאה משתייה מוגזמת של וודקה. רוסיה ניסתה להפסיק ולמכור וודקה במדינה במהלך מלחמת העולם הראשונה, אך שבה להחזיר את המשקה כמעט מיד, לאחר שהבינה שתאבד כשליש מההכנסות של המדינה.

 

וודקה במנהגי הרפובליקה הצ'כית
כשעוד הייתה קיימת, ברפובליקה הצ'כית היה מנהג מאוד מצחיק: גברים היו מגיעים לבית של נשים שאינם נשואות ונותנים להם מכה כיפית והגונה בתחת, שאנחנו מקווים שכולם נהנו ממנה. הגברים היו עוברים מבית לבית ונותנים מכה בתחת לכל אישה יפה ולא נשואה. בתמורה למכה המחממת, האב של הנשים היה מעניק לגברים שוט וודקה.

וודקה היא חמה ומחממת
משקה הוודקה ידוע באיכויותיו המחממות, לכן לרוב מגישים אותו קר. ועם זאת, במקרים מסוימים הוא אפילו יכול להציל חיים. בשנת 2012 קרקס שנסע לכיוון סיביר סבל משריפה, ונאלץ לחנות ולחכות לעזרה. עובדי הקרקס, יחד עם שני הפילים שלהם, סבלו מקרה מאוד קשה של 41- מעלות!
בכדי להציל את הפילים שלהם מהיפותרמיה, חברי הקרקס מילאו אמבט שלמה במים חמים ווודקה ונתנו לפילים לשתות. בזכות זאת, הפילים שמרו על חום גופם עד שהגיעו העזרה והווטרינר. הוודקה הצילה את חייהם.

זיו מנור הוא מומחה וודקה בפרט ואלכוהול בכלל, שאוהב לעורר מסיבות לחיים באמצעות סדנאות אלכוהול מרגשות, קצביות ומלאות תחרויות מצחיקות ונושאות פרסים. להזמנות 052-2457843.

סדנת קוקטיילים בסטייל של זיו מנור עם קוקטיילים חווייתיים

דברו איתי