052-2457843

X

בירה היא מהמשקאות הפופולריים ביותר בעולם. המשקה העתיק שנמצא עמנו כבר אלפי שנים נמכר בין מדינות העולם בכמויות אסטרונומיות, כאשר מעל 133 מיליארד ליטרים של בירה נמכרים בכל שנה ומייצרים הכנסות של מעל 290 מיליארד דולר. הכמויות הללו בהחלט הגיוניות בהתחשב באהבה הגדולה למשקה, שעל פי נתונים נחשב לשלישי הנצרך ביותר ברחבי הגלובוס – רק אחרי מים ותה. ישנם סוגי בירה רבים עם טעמים שונים, ארומות מיוחדות ואחוזי אלכוהול מגוונים, כאשר ישנם מקומות רבים בעולם המתמחים בייצור סוגים ספציפיים, חלקם עם היסטוריה ארוכה מאוד. אז אם שיחק לכם המזל ויש לכם את האפשרות לערוך טיול שכולו מוקדש לבירה, פירטנו עבורכם מסלול קצר שיכול להיות אידיאלי עבור רעיון כזה, בו תטעמו שלל סוגים ותופתעו מהחיבור העמוק של המקום לתוצר הסופי.

סדנאות בירה
סדנאות בירה

להתחיל בצ'כיה – בית הפילזנר הראשונה בעולם

הצ'כים הם שתייני הבירה הגדולים בעולם, עם צריכה של 148 ליטרים לאדם בשנה. הכמות המכובדת לא הגיעה משום מקום למדינה האירופית, שהיא הבית של אחת מהבירות הנפוצות ביותר בעולם – בירת פילזנר. בשנת 1842, ג'וזף גרול, מבשל בירה גרמני, הגיע לעיר פלזן שבצ'כיה ופיתח בירת פילזנר זהובה ראשונה מסוגה. ההצלחה היתה מסחררת, ואנשי המבשלות בעיר החלו לייצא את הבירה החדשה לכל רחבי אירופה ואף לארצות הברית. גם לבירת המדינה, פראג, יש קשר חזק מאוד לבירה, כאשר שם החלו לייצר אותה כבר בשנת 993 לספירה. מותגי הבירה המוכרים שמגיעים מצ'כיה הם פילזנר אורקל, קוזל, סטארוברנו וסטארופרמן.

אירלנד – למי שאוהב סטאוט

מלבד נופים מדהימים וטיולי הליכה בהם תוכלו להנות ממראות מרהיבים, אירלנד היא גם אחת מהמדינות המזוהות ביותר עם בירה. גם האירים הם שתיינים לא קטנים, עם צריכה של 98 ליטרים לאדם בשנה. במדינה עצמה אמנם אין המון מבשלות שמייצרות בירה, אך אחת מהן איתנה כבר מעל 250 שנה – גינס. ב-1756 אדם בשם ארתור גינס הקים את המפעל הקטן, שמוכר היום מעל 850 ליטרים של בירת סטאוט בשנה. מרכז המבקרים של המבשלה נמצא בעיר דבלין, שמציע חוויה עשירה ומקיפה בנוגע להיסטוריה של המשקה ואף מוגדר כ"דיסנילנד של חובבי הבירה". מותג בירה מוכר נוסף ששייך למבשלת גינס הוא קילקני, כאשר גם מרפיס ואוהרה הינם מותגים ידועים שמייצרים בירת סטאוט. טיפ נוסף, רצוי להגיע ביום פטריק הקדוש.

לסיים עם המגוון הרחב של בלגיה

אם אתם חובבי בירה אמיתיים, סביר להניח שיצא לכם לטעום סוג או שתיים של בירות בלגיות. במדינה הקטנה קיימות מעל 160 מבשלות בירה, שמייצרות מגוון רחב של סוגים כמו למביק, טריפל, חיטה ועוד. ההיצע הקולינרי בבלגיה רחב ויצירתי מאוד גם הוא, כך שהשילוב של האוכל עם הבירה הוא נהדר. ברחבי המדינה תוכלו להנות ולסייר במבשלות של המותגים המקומיים, ואף להרחיק לכת ולהגיע לעיר דינאן שנמצאת בדרום מזרח המדינה, שם שוכן מנזר נוטרדאם דה לף, הבית המקורי של הבירה המוכרת לף. המנזר היפהפה נבנה בשנת 1152, ובמשך מאות שנים היה מקום ייצור לסוגי שיכר. כיום המנזר פתוח למבקרים אך לא מייצרים במקום בירה, אך סמוך לו נמצא מוזיאון המבשלה שמציע סיור מרתק. נוסף לכך, בבלגיה ניתן למצוא מבשלות של מותגים מפורסמים כמו סטלה ארטואה, דובל, ברבר ושימאי.

כך שאם אתם אוהבים לסייר במבשלות בירה, אם יוצא לכם להגיע לסדנת בירה בשביל הכיף או אם סתם פשוט אוהבים להנות מנוף יפה, בירה טובה וסיפור מרתק, טיול כזה בהחלט יכול להיות החוויה הבאה שלכם.

משחק בירה
משחק בירה

מעוניינים לשמוע על סדנת בירה של זיו מנור?? בואו נדבר על זה 📞 0522-457843

דברו איתי