052-2457843

X

ערב גיבוש עובדים לעיתים נחשב כמשהו זניח במסגרת חברה וכסוג של מותרות בלבד, אך יש אנשים רבים שלא מבינים עד כמה חשוב הדבר, וכמה משמעותי לעסק לשמור על צוות מגובש. אחד מאבני הבסיס של כל עסק מוצלח, וכל ארגון יציב לצורך העניין, הוא קשר טוב ואמיד בין כלל העובדים, ומערכות יחסים חזקות וחבריות, בנוסף ליחסי העבודה המוצלחים.

אך כיצד מגיעים לתוצאות כאלה מבחינת הרמה הבינאישית בין העובדים? גיבוש צוות מתחיל בהיכרות טובה יותר בין חברי הצוות עצמם. כדי להגיע לתוצאה זו, יש לגרום להם להכיר אחד את השני טוב יותר, לדבר, להתחבר וליצור מערכות יחסים, שלרוב יירקמו דרך פעילויות מחוץ לשעות העבודה. בתור ראש הארגון, תוכלו לתרום על כך על ידי ימי כיף והפעלות מהנות לחברי הצוות שלכם. אחד הרעיונות הטובים והמומלצים ביותר לימי כיף אלו, הוא ארגון סדנאות לגיבוש עובדים. המגוון רחב, הכיף גדול וכל האנשים המשתתפים נהנים ומתגבשים. אז כדי לחבר בין העובדים בחברה שלך, הנה מספר המלצות לסדנאות לגיבוש עובדים.

רעיונות לסדנאות גיבוש עובדים

סדנת ייןסדנת יין חוייתית המתמקדמת כמובן ביין ובכל העולם הסובב סביבו. המשתתפים יגלו מה הופך יין לטוב, במה להתמקד כשקונים יין, איך לטעום יין, כיצד הוא משפיע על הגוף ועל המוח וכמובן יטעמו סוגים רבים ומגוונים. הסדנה כוללת גם הפעלות מגבשות ומהנות שיסייעו לגיבוש הצוות שלכם. ניתן לשדרג את הסדנה ולהפוך אותה לערב של יין וגבינות, בו תנשנשו לצד המשקאות, תטעמו סוגי גבינות רבים ותקבלו הסברים גם בנושא זה.

סדנת צחוק – סדנה משחררת ומיוחדת, שתגרום לכם להנות ולהתגבש תוך כדי תרגילים משעשעים. במהלך הסדנה המשתתפים מופעלים תוך כדי אילתור, משחקים, יוגת צחוק ופעילויות נוספות, כשלמנחים יש ניסיון רב בתחום והם יודעים כיצד להעביר את הסדנה בצורה הומוריסטית וזורמת. ההפעלות המגבשות גורמות למשתתפים להסתכל בצורה שונה על חבריהם לעבודה, ושניים שכלל לא הכירו אחד את השני, עשויים להתחיל לפתח חברות לאחר ערב מצחיק וקליל. כשחושבים על רעיונות לסדנאות גיבוש עובדים. כדאי לקחת זאת בחשבון.

סדנה יוגה ומדיטציה – סדנה נוספת שמתרכזת בעיקר בשיחרור הגוף והנפש. הסדנה כוללת תרגילי הרפייה, תרגילי נשימה ותרגילי חשיבה, כאשר המשתתפים ינהלו דיונים עמוקים על תחושותיהם ורגשותיהם. דווקא פעילויות יוצאות דופן כאלה שאנשים לא חווים במהלך היום-יום, עשויות לחבר בין העובדים ולשחרר אותם מהמתחים ומהלחצים של שגרת העבודה, ויכול להיות שזה בדיוק מה שחסר לצוות העובדים שלכם.
סדנת אלכוהול וקוקטיילים – סדנה מיוחדת ושמחה שמתמקדת באלכוהול ובשתיה חברתית. במהלך הסדנה המשתתפים יכינו קוקטיילים מיוחדים ומושקעים, יהנו ממשחקי שתיה מיוחדים, ילמדו עובדות מעניינות על אלכוהול וירימו כמה צ'ייסרים לכבוד הערב המשמח. את הערב החגיגי מעביר צוות ברמנים מקצועי ומנוסה, שיודע כיצד ליצור אווירה תוססת ואנרגטית שתגבש את כולם. סדנה זו היא מהרעיונות הטובים ביותר לערב גיבוש עובדים, בו כולם יהיו במצב רוח טוב וחגיגי.

סדנת שוקולד – רעיונות לסדנאות גיבוש עובדים יכולים להיות גם מתוקים. מהסדנאות הפופולריות ביותר שתפסו תאוצה בשנים האחרונות. סדנת שוקולד היא חוויה אמיתית של יצירה ועיצוב. עיקר הפעילות היא עם שוקולד מומס, איתו מכינים קינוחים מיוחדים, מקשטים ועובדים יחד. הטעמים והריחות הנהדרים עושים לכולם מצב רוח טוב וחוויה בה שוקולד הוא המרכז, עשויה להיות פתרון אידיאלי לערב גיבוש לעובדים.

סדנת פרגון והקשבה – סדנה מיוחדת שמטרתה המרכזית היא להוריד את המסיכות ולגלות את האדם האמיתי מאחורי המכר שלכם לעבודה. הסדנה משלבת משחקים, תחרויות, פעילויות נוסטלגיות, ריקודים ושיחות בין המשתתפים, שבמהלכן כולם יכירו טוב יותר אחד את השני ויכוונו לפרגון הדדי ושחרור לחצים.

סדנת תיפוף – סדנה שמועברת על ידי מתופפים מקצועיים שמלמדים מקצבים שונים במגוון רחב של סגנונות. במהלך הערב המשתתפים יתנסו בנגינה מיוחדת, גם לבד וגם בצוותא, כששיתוף הפעולה גורם לחיבור ולכיף גדול. הפעילות עצמה היא קבוצתית מאוד, וכאשר כולם מבצעים ביחד משהו חדש ושונה, יש תחושת שמחה וגיבוש יוצאת דופן באוויר.

גיבוש עובדים עם סדנת אלכוהול
גיבוש עובדים עם סדנת אלכוהול

סדנת בישול – סדנאות הקשורות לאוכל הן משהו שכולם אוהבים, ועל בטן מלאה האווירה תהיה שמחה ומלאת מצב רוח טוב. סדנת בישול כוללת התנסות מקצועית והכרת מתכונים חדשים ומיוחדים, כאשר לאחר כל ההכנות – כולם מתיישבים יחד ונהנים מהאוכל הטעים ומהיצירות שהכינו. מגוון סדנאות הבישול הוא רחב מאוד, וכולל אוכל אסייתי, אוכל הודי, מאפים, סושי, בשרים ועוד. באופן טבעי, כאשר כולם מחויכים ועל בטן מלאה, גם גיבוש הצוות מגיע באופן טבעי.

סדנת תקשורת ארגונית – סדנה מרתקת בה המשתתפים יבינו טוב יותר כיצד הם מתקשרים בחיי היום-יום וביחסי העבודה השגרתיים. הסדנה עוסקת בהקשבה, תקשורת, שפת גוף והיכרות הדדית, כאשר הכל נעשה תוך כדי סימולציות והפעלות מיוחדות. הסדנה משפרת את היחסים בין האנשים, עוזרת לחילוקי דעות ויוצרת אווירה כללית טובה וחיובית גם בטווח הרחוק. סדנה זו מוכיחה שכאשר מחפשים רעיונות לסדנאות גיבוש עובדים, אבל גם ליהנות וגם להשיג תועלת לעסק.

סדנת גיבוש באווירה כפרית – סדנה מיוחדת המשלבת מבחר פעילויות מיוחדות באחד המושבים או הקיבוצים ברחבי הארץ. הסדנה כוללת עבודה משותפת בחורשות, בפרדסים ובחוות סוסים, בעוד המשתתפים יבצעו עבודות שלא יצא להן לחוות מעולם, שאחריהן הם גם יוכלו להנות מחלק מהדברים שעבדו עליהם, דוגמת אוכל טבעוני. כמובן שהעבודה לא קשה מידי, ויש משהו מיוחד מאוד בעבודות בטבע ובספיגת האוויר הפתוח והנוף השונה.

לסיכום, יש מבחר גדול של רעיונות לסדנאות גיבוש עובדים, ועליכם לברר מה היא המתאימה ביותר לסוג האוכלוסיה ולאנשים שעובדים בחברה שלכם. כמובן שיש משתנים רבים, ועליכם לקחת בחשבון את הגילאים ואת תחומי העניין המשותפים לעובדים בארגון. חשוב מאוד לא לזלזל בנושא, ולזכור כי גיבוש צוות הינו דבר קריטי וחיוני גם ברמת התפוקה בטווח הארוך ועוד יותר ברמה האנושית.

פעילות גיבוש עם זיו מנור
פעילות גיבוש עם זיו מנור

מעוניינים לשמוע על סדנת קוקטיילים לגיבוש עובדים? בואו נדבר על זה 📞 0522-457843

דברו איתי