052-2457843

X

אין ספור מילים נכתבו ונאמרו על פעילויות גיבוש ועל החשיבות שלהן במגזרים שונים. בין אם זה במגזר האישי-משפחתי, או במגזר העסקי, אין ספק כי פעילויות גיבוש, כאלו שמתוכננות היטב עד לפרטים הקטנים, יכולות לתרום רבות למשתתפים בהן, וכתוצאה מכך, להשליך על הפעילויות העתידיות שלהן. למשל, משפחה בה בני המשפחה לא נפגשים לעתים קרובות, או לא שומרים על קשר רציף, פעילות הגיבוש, בהחלט יכולה להצית את הנר ולגרום לבני המשפחה הרחוקים, להכיר אחד את השני טוב יותר, וכתוצאה מכך, לרצות להדק את הקשרים. מהבחינה העסקית, המגזר בו לפעילויות גיבוש יש השלכות רבות, יכולה פעילות שכזו, בעקיפין, לגרום לעלייה משמעותית בתפוקת העובד. פעילות גיבוש שמתנהלת בדיוק כמו שצריך ונותנת ערך מוסף לעובדים, תביא לכך שהם יהדקו את הקשרים עם הקולגות שלהם, ירגישו יותר קרובים למותג, ומכיוון שירגישו כי העסק משקיע בהם וברווחה שלהם, ירצו, באופן אפילו לא מודע, לתרום יותר למען הצלחת החברה.

המלצה
המלצה

בעוד שקיימות אין ספור וריאציות לפעילויות גיבוש, פעילות שכזו, הכוללת אלכוהול, לרוב היא מהמוצלחות יותר. אלכוהול (כל עוד הוא נמזג במידה הנכונה), גורם לאנשים להשתחרר ולהרגיש פתוחים יותר עם אנשים שבדרך כלל הם שומרים איתם על יחסי עבודה בלבד. לכן כאשר משקאות אלכוהוליים נכנסים לתמונה, ימי הגיבוש הופכים לרוב מוצלחים, מצחיקים ומהנים יותר. כמובן שבשביל לארגן את הפעילות המוצלחת ביותר, הכוללת אלכוהול, חשוב לפעול לפי מספר מרכיבים, עליהם נעבור במדריך הקצר והאפקטיבי שיצרנו עבורכם.

המדריך השלם!

בחירת הנושא המרכזי- נכון, אפשר לעשות על האש עם העובדים, או להביא להם מופע כזה או אחר, כאשר ברקע יש שולחן עמוס בקבוקי אלכוהול, אבל במצב כזה, לא באמת שותים יחד, אלא כל אחד לעצמו, והאלכוהול הופך להיות ״על הדרך״. לרוב, במצבים כאלה, המבחר יהיה מצומצם ויכלול בירות ואולי עוד כמה סוגים של וודקות ומשקאות אנרגיה. לא משהו מיוחד, סתם עוד פעילות גנרית. לכן כדאי לכם לפעילות שכזו, להפוך את האלכוהול למרכז. וזה ממש לא אומר שצריך לשתות בלי סוף. זה אומר, שכדאי לכם להיעזר בסדנת אלכוהול, בה כל המשתתפים לוקחים חלק פעיל, ולמרות השימוש באלכוהול, הוא הופך למעטפת ולא לעיקר, שכן המשתתפים הם במרכז והאלכוהול רק מלווה אותם.

פעילויות גיבוש עם אלכוהול
פעילויות גיבוש עם אלכוהול

סדנה כזו, כמו של זיו מנור, מהווה את הפתרון המושלם לפעילויות גיבוש. מצד אחד, יכולים החבר׳ה ליהנות משתיית משקאות חדשים, שלא בהכרח הכירו, ומצד שני, הסדנה מתנהלת באנרגיה מטורפת. המשתתפים כאמור הם חלק בלתי נפרד מהשואו. הם לא יושבים ומסתכלים על ברמן מכין להם לשתות, אלא לומדים ומתנסים בעצמם בהכנה קוקטיילים טעימים, שותים להנאתם את היצירות שהם הכינו, לומדים דברים חדשים ובעיקר נהנים. הסדנאות מועברות לקהל עם כמויות אדירות של הומור, אנרגיה טובה, מוזיקה קצבית, אנקדוטות מעניינות על עולם האלכוהול, חידונים המוכנים מראש על הקהל, וכיף גדול.

המשתתפים צועדים על קיבתם- כלל ברזל, כששותים חשוב מאוד לאכול. לפני ואחרי, ואם אפשר גם תוך כדי, אז למה לא? יודע כל בן אדם, שאי פעם ניסה את מזלו ושתה על בטן ריקה, כי ההשלכות לפעולה כזאת, יכולות להיות קשות מאוד. לכן אם אתם מארגנים פעילות גיבוש מפנקת עם אלכוהול, וודאו כי למשתתפים יהיה גם מה לאכול. לפני שהפעילות עצמה תתחיל, כדאי לפתוח את הערב עם מאכלים קלילים, מאפים ודברים טעימים, שניתן להגדיר אותם כמתאבנים או מנות ראשונות.

פעילויות גיבוש עם אלכוהול
פעילויות גיבוש עם אלכוהול

המטרה שלהם היא בעיקר לרפד את הקיבה לפני האלכוהול שעומד לזרום לתוכה. הקהל שמשתתף בפעילויות גיבוש, מגיע לא לשעה שעתיים, אלא לפרק זמן ממושך, לכן חשוב מאוד לוודא, כי הוא לא יחזור הביתה עם בטן מקרקרת. אחרי שהפעילות מסתיימת, תדאגו שיהיה שולחן מלא במאכלים טעימים. אתם יכולים לעשות על האש, או להשתמש בשירותיו של קייטרינג חיצוני שידאג להכין לכם אוכל, או במקרים מסויימים גם לבקש מכל אחד מהמשתתפים בפעילות שיכין משהו מראש (למרות שזה פחות נהוג). אוכל הוא חלק בלתי נפרד מפעילות גיבוש, במיוחד כזו הכוללת אלכוהול. חשוב מאוד שתכירו את הקהל שלכם, שלא יווצר מצב, בו לחבר׳ה הצמחוניים או הטבעוניים אין מה לאכול. אתם רוצים שכולם יחזרו הביתה עם חוויות חיוביות, ולכן אתם צריכים להקפיד שיש לכולם מה לאכול.

נהג תורן או הסעה מאורגנת- אם אתם אלה שאחראים על פעילות גיבוש הכוללת אלכוהול, אתם לא מאפשרים לאנשים ששתו לעלות על ההגה בשום מקרה. אם מדובר בקבוצה גדולה של אנשים, המרחק כלל לא משנה, תדאגו להסעות מראש. הדבר האחרון שאתם רוצים, זה לא לישון בלילה מהחשש כי מישהו ששתה ולא היה צריך לאחוז בהגה, החליט שהוא סבבה על דעת עצמו. באירועים כאלה, חשוב לארגן הסעות מראש, כאלו שיאספו את כולם בשלום ויחזירו את כולם בשלום. אם לא מדובר בקבוצה גדולה, כזאת שיכולה להסתפק ברכב או שניים, יש לוודא מראש כי לכל 4 אנשים, יהיה נהג תורן שייקח אותם הביתה. עם הכביש לא משחקים.

פעילויות גיבוש עם אלכוהול
פעילויות גיבוש עם אלכוהול

כפי שאתם יכולים לראות, פעילות גיבוש כוללת בתוכה המון כיף, מפעילות משעשעת לאוכל טעים.

פעילות משחררת שכזו, תגרום למשתתפים לצבור זיכרונות נעימים ולהרגיש שייכים למשהו יותר גדול מהם, שמשקיע בהנאה שלהם.

מעוניינים לשמוע על סדנת קוקטיילים מבית זיו מנור? בואו נדבר על זה 📞 0522-457843

דברו איתי