052-2457843

X

סדנת ערב גיבוש

לערב גיבוש משמעויות והשלכות רבות על צוות העובדים והפרודקטיביות שלהם, על ההנהלה ועל הלך הרוח הכללי. מקומות רבים נוטים לחשוב שערבי גיבוש הם משהו שצריך לסמן עליו וי, רק כדי להגיד 'הנה, אנחנו משקיעים בעובדים', וזאת – טעות חמורה.

מהעבר השני של המתרס, ישנם המארגנים (נפוץ יותר בארגונים קטנים עם מספר עובדים נמוך) ש"נהנים" מהכח יתר על המידה, ומארגנים את ערב הגיבוש שהם היו רוצים לקחת בו חלק ולא בהכרח את האחד שבאמת ידבר לעובדים. תבינו, אירוע גיבוש יכול להיות ערב שצוות העובדים מחכה לו בקוצר רוח, או מחכה שהוא כבר ייגמר. כמובן שהצלחתו תלויה בכם.

רעיונות ליום הולדת 30
רעיונות ליום הולדת 30

למה בכלל חשוב לעשות ערב גיבוש?

לפני שנתחיל לחלק לכם טיפים שבוודאות יעזרו לכם לארגן את ערב הגיבוש האולטימטבי, חשוב להבין מדוע בכלל מלכתחילה זה נושא שאין להקל בו ראש וחשוב להשקיע בו. כפי שציינו, לערבי גיבוש יש השלכות רבות על פרודקטיביות העובדים.

עובד שירגיש שמחייבים אותו להגיע לערב גיבוש לא מעניין, עם נושא שלא באמת מדבר אליו או תורם לו, יחוש אכזבה, בזבוז זמן (שברוב המקרים גם לא ישלמו לו עליו) ובעיקר יחזור הביתה ויספר לחברים שלו על הערב הלא מוצלח שהחברה ארגנה עבורו.

גם אם לא באופן מודע, כאשר עובדים חשים כי לא משקיעים ברווחה שלהם (כמו למשל מתנות מביכות לחג), המוטיבציה שלהם וההזדהות עם המותג יורדת. לעומת זאת, עובדים שמרגישים כי החברה מוקירה את פועלם, ומשקיעה סכומי כסף על מנת לארגן להם ערב גיבוש מפנק, יחושו קרבה לעסק, יעריכו יותר את מקום העבודה וההנהלה שלהם, וכתוצאה מכך, סביר להניח שגם הפרודוקטיביות שלהם בעבודה תעלה בהתאם.

אם מדובר בערב בו עובדים באמת יכולים להתגבש, כלומר, הערב בנוי בצורה חכמה בה לא רק העובדים שמתקשרים אחד עם השני על בסיס יום יומי יהיו ביחד, אלא הערב מתוכנן בצורה כזו שעובדים שבמהלך שעות העבודה לא בהכרח באים באינטרקציה אחד אם השני, סוף סוף ימצאו את הזמן לשבת, לדבר, לעשות פעילות שכרוכה בשיתוף פעולה – התוצאה תהיה העמקת חברויות, תחושה נעימה יותר, דיסטנס שנשבר ומסכות שיורדות.

אם נשים את נושא המשכורת בצד, הדבר הכי חשוב לעובדים הוא להרגיש רצויים ושטוב להם בעבודה. כשאתם מרגישים שלא ממש משקיעים בכם, או לחלופין שאין לכם יותר מדי חברים במקום העבודה, סביר להניח שאתם מגיעים מראש עם אנרגיות שליליות, מה שבטח לא תורם לתפוקה שלכם.

סדנת ערב גיבוש
סדנת ערב גיבוש

לכן, אם אתם כבר מארגנים ערב גיבוש, וודאו כי אתם מארגנים פעילות שתהיה מספיק אטרקטיבית על מנת שהעובדים באמת ירצו להגיע ופעילות שתדבר למכנה המשותף הרחב ביותר. אם יש לכם רעיון לפעילות שכזאת, אבל סביר להניח שהיא בעיקר מדליקה אתכם, תשמרו אותה לעצמכם ולחברים שלכם בבית. כשאתם באים לתכנן ערב גיבוש, תחשבו מה יתאים לכולם.

וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. זאת לא חכמה לבחור בפעילות הקלה יותר שיכול מאוד להיות שתתאים לחלק מהאנשים אבל לא בהכרח תתאים לשאר. דעו מי הם העובדים שלכם, מה כמות הגברים מול הנשים (שכן לכל מגדר רצונות שונים) וחשבו על כל האלמנטים ולו הקטנים ביותר.

אז הנה מספר רעיונות לערב גיבוש שיהפכו את הפעילות שלכם לכזאת שמדברים עליה גם ביום למחרת:

סדנאות אלכוהול וקוקטיילים

מה יכול לקלוע למכנה המשותף הרחב ביותר אם לא אלכוהול? אחת הסדנאות המבוקשות ביותר לערבי גיבוש היא סדנת אלכוהול וקוקטיילים, כמו הסדנה המדובר של זיו מנור למשל.

אם אתם חושבים שבדומה לסדנאות אחרות, מה שקורה בערב שכזה הוא שיושבים מול מנחה שמספר בצורה מנומנמת על היסטוריית האלכוהול, ועל הדרך מכין קוקטייל או שניים, אתם טועים.

את סדנאות האלכוהול והקוקטיילים אפשר להגדיר במילה אחת: מסיבה. הערב כולו מתנהל באנרגיה מטורפת. האלכוהול זורם, העובדים שותים בכיף שלהם, המוזיקה לא נותנת להם לשבת לרגע, הם לומדים איך להכין משקאות, מתנסים בעצמם ובעיקר עושים חיים.

זוכרים שדיברנו על כך שיש חשיבות לקרב בין עובדים שלא מתקשרים יותר מדי במהלך שעות העבודה? אז משחקי השתייה שמגיעים עם הסדנה יפתרו את הבעיה הזאת, ובעזרת האלכוהול שגם ככה גורם לכולם להשתחרר, המסכות ירדו, הקשרים יתהדקו ורוב הסיכויים שלאחר שהעובדים יגיעו לעבודה ביום למחרת, האווירה במשרד תהיה מעולה, ובעיקר תתרפק על אירועים מהערב שלפני.

אם תכננתם לעשות פעילות שעיקרה היא לפרגן לעובדים ב"על האש", תוסיפו את סדנת האלכוהול לערב ותראו כיצד הוא משתדרג לכם פלאים.

סדנאות צחוק והומור

מכירים מישהו שלא אוהב לצחוק? גם אנחנו לא. סדנאות צחוק והומור, לוקחות ערב עם פוטנציאל להיות יבש ואדיש והופכות אותו לערב שמסתיים עם כאבי בטן (אבל מהפן החיובי). במהלך הסדנה כנראה שגם הקשוחים שבעובדים לא יכולו לעמוד בטירוף של מנחי הסדנה, וחלל החדר יתמלא בקולות צחוק מתגלגלים.

הצחוק הינו מדבק, וכאשר העובדים שלכם יראו את המנהלים משתטים ואת חבריהם מרשים לעצמם להסתלבט על עצמם, הם כבר יסחפו גל הצחוק שיסחוף את החדר. אם אתם מרגישים שהעובדה שלכם קשוחה מדי, והעובדים מסתובבים מרבית הזמן עם פרצופים ממורמרים, סדנת צחוק ללא ספק יכולה להיות הפתרון המושלם עבורכם.

סדנת ערב גיבוש לעובדים
סדנת ערב גיבוש לעובדים

סדנאות רוחניות

כאן, חשוב מאוד להכיר את אופי המשתתפים. על מנת ליהנות באמת מסדנת רוחניות, העובדים חייבים להיות פתוחים לרעיון ולקונספט. במהלך הסדנה עוברים העובדים תהליך מהנה שאמור למלא אותם מבחינה רוחנית, ולהעניק להם כלים להתמודד עם כל מיני קשיים ביום יום. יוגה, טאי צ'י ומדיטציה, הם רק חלק קטן מהדברים בהם נוגעת סדנה רוחנית.

סדנאות ספא

רעיון לעוד סדנה מפנקת הוא סדנת ספא. אם כבר נפגשים בערב, אחרי יום העובדה, אז למה שלא ישבו העובדים על כסא נוח או ישכבו על מיטה מפנקת, ויהנו ממגע ידם של מסאז'יסטים מוסמכים ובכירים שישחררו אותם מלחצי היום יום? מעבר לפינוק הפיזי, העובדים ילמדו גם טכניקות עיסוי שונות ושיטות רבות להפוגת מתחים.

כפי שאתם יכולים לראות, לא חסרים רעיונות לערב גיבוש עבור העובדים. הדבר הכי חשוב הוא כאמור, למצוא את הסדנה שתגרום לעובדים באמת להתרגש ולצפות לערב ולא להרגיש שיש להם מטלה שהם חייבים לבצע. כל אחת מהסדנאות אותם ציינו, יכולה לספק את הסחורה, ולגרום לעובדים שלכם להגיע יום אחרי הפעילות, במוטיבציית שיא. הרי אף אחד לא רוצה לעזוב מקום עבודה שטוב לו וכיף לו לקום בבוקר בשבילו.

מעוניינים להזמין סדנא לאירוע הקרוב? התקשרו עוד היום 052-2457843

דברו איתי